Dnes je sobota, 13.august 2022, meniny má: Ľubomír
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Bratislavské módne dni by Mercedes-Benz: Finalisti súťaže Nové tváre módnej scény sa predstavili porote

júl 28, 2022 - 23:29
Finále projektu Bratislavských módnych dní by Mercedes-Benz, Nové tváre módnej scény, z ktorého vzišli desiatky etablovaných návrhárov, sa blíži do svojho finále. Skôr ako sa 8 finalistov predstaví 7. septembra v bratislavských Klariskách na svojej prvej súťažnej prehliadke, sa vo štvrtok odprezentovali pred odbornou porotou.
Foto: 
Ramon Leško

„Do finále postupuje všetkých osem semifinalistov a budem veľmi rada, keď ich modely budú môcť nosiť ľudia nielen v Bratislave, ale i vo svete,“ zhodnotila semifinálového kolo predsedníčka poroty Iveta Lederer.

ram_7588_2.jpg

Foto: 
Ramon Leško

„Som hrdá na to, aké talenty na Slovensku máme a že o  Nové tváre módnej scény je každým rokom väčší záujem. Z tejto súťaže za uplynulé roky vzišlo množstvo talentovaných dizajnérov, ktorý dodnes tvoria a sú uznávanými doma i vo svete,“ konštatovala riaditeľka Bratislavských módnych dní by Mercedes-Benz Mária Reháková.

 

ram_7719_2.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Súťažnou témou na tento rok je SVET BEZ DYMU a bolo naozaj zaujímavé sledovať, ako sa jej chopili mladí talentovaní návrhári. Pre niekoho je v znamení sivej, bielej či čiernej, pre ďalších zasa naopak o sýtych farbách. Finalisti projektu zaujali porotu nielen ideami, ale i precíznou krajčírskou prácou a inovatívnymi nápadmi. Ako sa na stretnutí zhodli, z roka na rok prichádzajú pred nich väčšie talenty, vyzreté kreatívne osobnosti, ktoré majú veľké šance zažiariť v módnom svete.

ram_7699_2.jpg

Foto: 
Ramon Leško

„Stvárnenie súťažnej témy bolo naozaj niečo neuveriteľné – každý z tej osmičky finalistov to poňal inak a dal si na tom naozaj záležať. Svet bez dymu v každom evokuje niečo iné a som zvedavá, akébudú reakcie verejnosti,“ netajila nadšenie členka poroty a zástupkyňa partnera projektu Beáta Kujanová z Philip Morris Slovensko.

ram_7578_2.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Do finále, ktoré sa bude konať 7. septembra 2022 v Klariskách tak postúpilo všetkých 8 semifinalistov:

  1. Adam Ondrejka
  2. Ida Rapaičová
  3. Jakub Matiašovič
  4. Laura Lazarová
  5. Nikola Brxová
  6. Olena Minkova
  7. Sofia Plaskonisová
  8. Súkromná spojená škola, Biela voda, Kežmarok

 

- - Inzercia - -