Dnes je sobota, 13.august 2022, meniny má: Ľubomír
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Phoebe z Priateľov oslávila narodeniny

august 01, 2022 - 16:00
Hoci by jej to málokto veril, herečka Lisa Kudrow v sobotu oslávila 59.narodeniny. Bláznivá "Phoebe", ktorá si získala zástupy fanúšikov obletela svet na fotografii, ktorú zverejnila jej priateľka a kolegyňa Courtney Cox na sociálnej sieti. Viete vlastne prečo sú Priatelia jedným z najúspešnejších sitcomov všetkých čias?
Foto: 
instagram

6 faktov, ktoré spravili zo seriálu Priatelia kult:

  1. V priebehu 10 rokov sa Priatelia stali jedným z najpopulárnejších televíznych seriálov v histórii. Rozpráva príbeh niekedy komplikovaného a vždy vtipného každodenného života šiestich blízkych priateľov - Moniky, Rachel, Phoebe, Rossa, Chandlera a Joeyho. Celkovo bolo vyrobených 236 epizód.
  2. Monikina neuróza, Rachelina vášeň pre módu, Joeyho očarujúca hlúposť, Chandlerove sarkastické vtipy, Rossova smola zasiahnutá milostným životom, Phoebine nadčasové pesničky ako Smelly Cat... Každá postava má svoje jedinečné kvality. Fanúšikovia priateľov v podstate vyrastali s týmito postavami, často s nimi a ich komplikovanými, bláznivými životmi.
  3. Napriek humoru a sarkazmu, ktoré charakterizujú sériu, každá epizóda Priateľov v podstate končí životnou lekciou. Najdôležitejšie z nich je, samozrejme, vždy počítať so svojimi priateľmi a nestarať sa toľko o názory iných ľudí. Najdôležitejšia životná lekcia však prišla od Rossa, ktorý divákom pomohol naučiť sa, že na prvé rande by NIKDY nemali nosiť kožené nohavice.
  4. Séria Priatelia obsahovala množstvo hosťovaní od niektorých súčasných najväčších mien v Hollywoode. Medzi najznámejšie patria Brad Pitt, ktorý hral Rossovho starého priateľa, Danny DeVito, ktorý hral striptéra počas Phoebinej rozlúčky so slobodou, ďalej David Arquette, Kristin Davis, Alec Baldwin, Dakota Fanning a dokonca aj Winona Ryder.
  5. Stojí za to vedieť, že Rachelin dlhý strih, ktorý sa nosila počas prvých dvoch sezón, bol taký obľúbený, že si vyslúžil svoju vlastnú prezývku („The Rachel“) a následne si ho osvojilo množstvo mladých žien po celom svete. Priatelia razili štýl, ktorý naďalej inšpiruje dnešné módne trendy. Od bielych tielok s džínsami Levi's až po topánky ako od starého otca a šľapky na platforme, séria ukázala to najlepšie.
  6. "I'll be there for you, (Cause you're there for me too)"... Je nemožné spomenúť Priateľov bez toho, aby sme spomenuli tieto ikonické texty, o ktorých sme si istí, že ich už všetci počuli niekoľko stokrát. Tento refrén z The Rembrandts, napísaný exkluzívne pre seriál Priatelia a zložený Allee Willis, ktorá zomrela 24. decembra 2019, nám beží v hlave aj po vyše 15 rokoch.

shutterstock_104970194.jpg

Phoebe z Priateľov oslávila narodeniny
Foto: 
shutterstock

(Zdroj: Vogue)